0

پرسش‌ها و پاسخ‌های حقوق کیفریِ انگلستان و وِیلز

روی جلد
پشت جلد

  • امتیاز
  • نام کتاب پرسش‌ها و پاسخ‌های حقوق کیفریِ انگلستان و وِیلز
  • قیمت 650,000 ریال
  • شابک
    1. 978-622-212-100-6
  • تعداد صفحات 416
  • نوبت چاپ 1
  • سال انتشار 1399
  • شماره جلد / نوبت ویرایش 1 / 0

دانلود فهرست مطالب

 

پاسخ به پرسش‌های حقوق کیفری

هدف از این کتاب مساعدت به دانشجویان در مطالعه‌شان درباره‌ی حقوق کیفری است. کتاب حاضر قصد ندارد که جای کتاب‌های درسیِ معمول را بگیرد، اما آن‌ها را با ارائه‌ی نمونه‌هایی از پاسخ‌ها به آزمون واقعی و پرسش‌های ارزشیابیِ دوره‌ی تحصیلی تکمیل می‌کند. پیش‌بینی می‌شود که بیشترین کاربرد را برای دانشجویانی خواهد داشت که معلوماتِ خوبی از قواعد و اصول حقوق کیفری کسب کرده‌اند، ولی زمانی که به پرداختن به پرسش‌ها می‌رسد، هم‌چنان در ابراز معلومات یادشده با دشواری روبرو می‌شوند.      

 

پرسش‌های مسئله‌دار

بیشتر آزمون‌های حقوق کیفری شامل پرسش‌هایی می‌شوند که مستلزم این هستند که داوطلبان مسئولیتِ یک یا چند طرف را در وضعیت‌های «مسئله‌دارِ» داستان‌گونه تحلیل کنند. این پرسش‌ها طراحی می‌شوند تا آگاهی از شمار محدودی از جرایم و دفاع‌ها را به آزمون بکشند.

همواره برای دانشجویان در زمان پاسخ به پرسش‌هایی از این نوع مشخص نیست که به‌طور دقیقی چه چیزی از آن‌ها انتظار می‌رود. دردسرهای متداول شامل پرداختن به مسائل در مواردی می‌شوند که بعضی از وقایعِ تعیین‌کننده‌ی مسئولیت آشکار نیستند یا جایی که مرجع‌ها با هم مغایرت دارند، مبهم یا ناواضح می‌باشند.  

هدف‌تان باید شکل‌ دادنِ رویکردی روشمند برای پاسخ به پرسش‌ها به‌خوبی، پیش‌تر از گرفتن آزمون باشد. پاسخ‌های به‌خوبی ساختاربندی‌شده بسیار مهم هستند و انتظار می‌رود که راهنمایی زیر شما را در فراگیری این‌که چگونه این کار را انجام دهید، مساعدت کند.     

 

طرح‌های پاسخ

بسیاری از داوطلبان نسبت به نوشتن طرح بی‌میل هستند، چون‌که آن‌ها تصور می‌کنند که زمان بهتر است صرف نوشتن پاسخ شود. این صرفه‌جوییِ نادرستی است. ساختاربندی طرح، ذهن‌تان را متمرکز خواهد کرد، مسائل طرح‌شده روشن‌تر می‌شوند و اندیشه‌هایتان بهتر نظم‌بخشیده خواهند شد. هم‌چنین، با ریختن طرحِ پاسخ‌تان، از نادیده گرفتنِ مسائل مهم و هدر دادن وقت به علت موضوع‌های نامربوط پرهیز خواهید کرد.

 

ساختاربندی پاسخ‌تان

اکثر پرسش‌ها مسائلی را درباره‌ی بیشتر از یک جرم و شاید بیشتر از یک دفاع مطرح می‌کنند. جرایم و دفاع‌های دخیل در پرسش را شناسایی کنید.

پرسش را دوباره بخوانید و بررسی کنید که هیچ‌گونه جرایم یا دفاع‌های طرح‌شده را از دست نداده باشید.

هرگونه پرونده‌ها یا مواد قوانینِ مدوّن که فکر می‌کنید، مرتبط هستند، را یادداشت کنید.

یادداشت‌های‌تان را در نظمِ منطقی‌ای قرار دهید. طرح شما باید در نظر گرفته شود که نقشه‌ی ساختارِ پاسخ‌تان را رسم کند، مسائل طرح‌شده به‌وسیله‌ی پرسش را شناسایی و سازمان‌دهی نماید.     


 

نظری ثبت نشده

دیدگاه شما